Kolejna podwyżka w Biedronce

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, drugi raz w tym roku podniesie płace pracownikom swoich sklepów i centrów dystrybucyjnych, w całym 2016 r. na pensje przeznaczy dodatkowo ponad 100 mln zł, podała spółka.

Pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrośnie z 2450 do 2600 zł brutto od 1 października 2016 r. Najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wyniesie 2300 zł brutto.

Premie dla 80 proc.

"Wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od października br. jest o blisko 25 proc. wyższe od aktualnej minimalnej pensji w kraju. Pracownicy sklepów są ponadto objęci systemem premii miesięcznych, które w przypadku sprzedawców-kasjerów wynoszą do 350 zł. W ubiegłym roku średnio miesięcznie premiami objętych było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci" - podała spółka.

Najniższe wynagrodzenie oferowane osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku magazyniera wzrośnie do 2700 zł brutto, a po trzech latach pracy wynosić będzie 3150 złotych brutto, podała także spółka.

Największy pracodawca

"JMP oferuje zatrudnionym również jeden z najbogatszych pakietów dodatków pozapłacowych. Firma jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w kraju, który zatrudnia ponad 55 000 osób na podstawie o umowy o pracę" - podano w komunikacie. Pierwsza tegoroczna podwyżka obowiązuje od 1 kwietnia.

Obecnie działa ponad 2690 sklepów Biedronka w ponad tysiącu miejscowości.

Źródło: www.wyborcza.biz

NAJNOWSZE GAZETKI: